środa, 7 marca 2012

Jak wygnać lenia ze swego życia.

Jak wygnać lenia ze swego życia

Autorem artykułu jest Urszula Arczewska



„Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień…”. Zapewne wszyscy pamiętamy z czasów szkolnych ten składny wierszyk. Leń to ktoś, komu się nic nie chce robić. W czasach propagandy sukcesu taki osobnik jest źle widziany przez społeczeństwo.

Bycie leniwym wcale nie jest przyjemne, bo może przysporzyć wielu problemów. Warto więc natychmiast zabrać się za wygonienie lenia z własnego wnętrza. Przyjrzyjmy się człowiekowi z etykietą ”leń.” Kim jest i jak się zachowuje?

Leniwy człowiek jest niechętny do podejmowania działań i często apatyczny. Zapewne znacie z autopsji sytuację, gdy trzeba było wynieść śmieci, a wam się nie chciało. Czuliście jakiś wewnętrzny sprzeciw do wykonywania jakichkolwiek czynności. Coś was zatrzymywało na miejscu.

W walce z lenistwem ważne jest zrozumienie energetyki. Są ludzie dynamiczni, pełnie energii ze lśniącymi oczami i są też osowiali, poruszający się powoli, ze zgaszonymi oczami. Ci ostatni szybko się męczą i trudno jest im uaktywnić się do działania. Uważam, iż kluczowym zadaniem jest podwyższenie stopnia energii.

Co może dać więcej energii? Czy jest jakiś specjalny napój? Owszem, prawidłowe odżywianie, bogate w kalorie i witaminy jest bardzo ważne, ale chciałabym wspomnieć o wykonywaniu ulubionych czynności. Realizuj pasje i rób to, co przynosi ci zadowolenie. Systematyczne wykonywanie tych czynności sprawi, iż wyrobisz w sobie nawyk bycia aktywniejszym, a w ten sposób pozbawisz się lenistwa. Duże znaczenie ma kontrola własnego życia. Warto postarać się o plan działania: codzienny lub miesięczny. Zapisanie czynności do zrobienia i wykonanie „rachunku sumienia” pod koniec dnia pozwoli Ci na poczucie kontroli nad własnym życiem.

Lenistwo powinno być kontrolowane. Potrzebna jest żelazna dyscyplina. Istnieje jednak szansa, że dasz sobie z nim radę. Ważne jest, aby systematycznie dodawać sobie energii, wykonywać ćwiczenia, spacerować, poznawać ludzi i myśleć optymistycznie. Przed wykonaniem określonej czynności pomyśl o efekcie końcowym. To zwiększy chęć działania. Rób postępy codziennie i stopniowo.

Pamiętaj, że ty sam kierujesz sobą, a nie twoje uczucia i nawyki. Nie pozwól, by nic i nikt nie kierował twoimi działaniami. Ty najlepiej wiesz, co trzeba robić i w jaki sposób. Odrzuć wszystkie negatywne myśli i działaj. Lenistwo też jest przyzwyczajeniem i można uwolnić się od niego. Uwierz w to!


---

Urszula Arczewska


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz